Zajímavé tipy na výlety

Ježíškova cesta

Ježíškova cesta je cesta plná zábavy a úkolů pro malé i větší děti, které si mohou vybrat, zda se vydají na celý (12,9 km), nebo zkrácený okruh (5,6 km).
Na její trase plní různé úkoly, které zapisují či zakreslují do kartičky, kterou si mohou předem vyzvednout v Infocentru Boží Dar. Tam také po odevzdání vyplněné kartičky dostanou malé dárky.
Malí hosté v našich Apartmánech si Ježíškův zápisníček mohou vyzvednout přímo u paní správcové a po absolvování cesty na ně bude čekat sladká odměna v podobě zmrzlinového poháru.
Více na: www.jeziskovacesta.cz

Ježíškova cesta

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Jedná se o 3,2 km dlouhou oblíbenou naučnou stezku, jejíž převážná část vede po povalových chodnících. Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště bylo dle Ramsarské úmluvy vyhlášeno mezinárodně významným mokřadem.

Na trase naučné stezky Božídarské rašeliniště je rozmístěno 12 informačních tabulí, které pojednávají o prostředí a zvláštnostech rašeliniště, její fauně a floře, historii těžby rašeliny v Krušnohoří a dalších zajímavostech. První informační tabule je umístěna u Infocentra Boží Dar, dále pokračuje na samotné rašeliniště, jehož vstup se nachází za Apartmány Engadin u vstupu na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu.
Božídarské rašeliniště

Naučná stezka Blatenský příkop

Technická památka Blatenský příkop vznikla v 16. století za účelem zásobování okolních dolů vodou z říčky Černé, v letech 1995 – 2001 proběhla komplexní revitalizace.
Podél příkopu se vine 12 km dlouhá naučná stezka s 23 zastávkami, které ilustrují historii příkopu, těžby i okolních obcí. Stezka začíná asi 1,5 km za Božím Darem a končí u Horní Blatné.
Blatenský příkop

Fichtelbergbahn – jízda parní lokomotivou

Jedinečná úzkokolejná trať kopírující z větší části státní hranici se SRN. Na trati dlouhé 17 kilometrů spojující města Kurort Oberwiesenthal a Cranzahl zažijete pocity nostalgie v půl století starých parních lokomotivách.
Čas jízdy v jednom směru trvá přibližně jednu hodinu, po cestě je 9 zastávek, na většině z nich jsou připraveny nějaké turistické atrakce.
Fichtelbergbahn – jízda parní lokomotivou
tel.: +490 37348 151–0
Bahnhofstraße 7, 09484 Kurort Oberwiesenthal
www.fichtelbergbahn.de

Rozhledna na Blatenském vrchu, Vlčí jámy

Kamenná rozhledna z roku 1913 je vysoká 21 metrů a nachází se 2 km od Horní Blatné. Rozhledna byla původně součástí horského hotelu, který byl kvůli havarijnímu stavu zbořen.
O prázdninách je přístupná denně, po zbytek roku jen o víkendech (9:00- 17:00).
Pokud se vydáte po 85 schodech na vrchol rozhledny, naskytne se vám nádherný pohled na Krušné hory z celkové výšky 1044 metrů nad mořem.
Z Blatenského vrchu sejdete k Vlčím jámám, které vznikly propadnutím dolů Wolfgang a Jiří. Ve svém nejhlubším místě dosahovaly hloubky až 85 metrů a po celý rok se zde drží sníh.
Rozhledna na Blatenském vrchu